MB Logo
MBFOTOGRAFIEPL Marcin Bąkowicz
Cześć, jestem fotografem z Warszawy. Wykonuję profesjonalne sesje zdjęciowe w studio i w plenerze. Zapraszam do kontaktu, umów się na sesję już dziś - tel. 733 947 884

Ostatnie sesje
Przejdź do portfolio

Witam Serdecznie

Spełniam marzenia
O mnie

MB Logo
MBFOTOGRAFIEPL Marcin Bąkowicz
Witam. Jestem Profesjonalnym fotografem z Warszawy. Wykonuję profesjonalne sesje zdjęciowe w studio i w plenerze. Zapraszam do kontaktu, Umów się już dziś na sesję - tel. 733 947 884

Ostatnie posty
Fotografia Artystyczna

Warszawska Nimfa

28 grudnia 2018/Beauty

„W karnawale wszyscy bardzo lubią Bale” – Jan Brzechwa

Z założenia miało być kolorowo. Czy się udało ? Myślę że jak najbardziej. Czemu Warszawska Nimfa.

Mitologia (źródło wikipedia)

Homer przedstawiał je jako córki Zeusa. Były pięknymi, młodymi i długowiecznymi kobietami. Mieszkały we wsiach, lasach i wodach. Były duchami pól i ogólnie całej przyrody. Stanowiły uosobienie jej płodności i wdzięku. Zamieszkiwały groty, gdzie spędzały czas przędąc i śpiewając.

Nimfy nie stanowiły grupy jednorodnej. Dzieliły się na różne grupy w zależności od miejsca zamieszkania: nimfy wodne nazywano najadami, leśne driadami, drzewne hamadriadami, górskie oreadami, a łąkowe lejmoniadami. W mitologii występują także alseidy, meliady, Nereidy, Okeanidy, syreny i Atlantydy (Hesperydy, Hiady oraz Plejady).

Nimfy były często żonami herosów lub założycieli miast. Często pojawiały się w mitach o tematyce miłosnej. Zwykle ich kochankami byli: Pan, satyrowie, Priap, którzy uosabiali męskie siły w przyrodzie. Były także wybrankami większych bogów, jak: Zeus, Apollo, Hermes, Dionizos. Nimfy często zakochiwały się i uprowadzały młodzieńców np. Hylasa.

Opiekowały się boskimi niemowlętami jak Zeus czy Dionizos, np. Amaltea.

Najbardziej znanymi nimfami były: Dafne, Echo i Kalipso. W wiekach późniejszych nimfy stały się częstym tematem wierszy i dramatów.

Mnie zaciekawiło i zainspirowało jak Nimfy były przedstawiane w różnych dziełach artystów malarzy czy freskach.

Tym samym postanowiłem też coś w tym temacie dołożyć nieco od siebie.

Sam nie maluję ale znam wybitnie uzdolnione osoby które zawsze mi pomogą stworzyć coś nieprzeciętnego. Ja maluje światłem i jego kolorami ale człowiek to już inna bajka.

W tym pomogła mi Ewelina Frącek – Make Up & Hair + Eyelash Styling  jedna z moich Przyjaciółek która świetnie zna się na swoim fachu. Znalezienie odpowiedniej osoby powierzyłem jej właśnie i tym samym poznałem kolejną Wspaniałą osobę jaką jest Samanta.

Team

„Bez dobrej komunikacji nic dobrego nie powstanie” to mi zawsze powtarzała jedna z moich Pań Profesor.

Tej radzie do dziś jestem wierny i sprawdza się świetnie w każdej sytuacji nie tylko przy sesjach ale i w codziennym życiu.

Sesja z Tak pozytywnymi Paniami to czysta przyjemność. Zawsze trzeba mieć jakiś plan i cierpliwości do jego realizacji. Bez ww. cech nie powstanie nic ciekawego. Set oświetleniowy jest dość typowy do zdjęć typu beauty z tą różnicą, że światło konturowe jest z żółtym filtrem i niebieskim przez materiał dyfuzyjny. Szczerze uwielbiam tak świecić bo jest to trochę jak na scenie. Takie teatralne światło świetnie się sprawdza w takiej sytuacji.

ZAPRASZAM NA INSTA

Podsumowanie

Czy to Jasnowłosa nimfa – obraz olejny Paula Chabasa czy ktokolwiek inny zdjęcia Nimfy tej naszej są wyrazem niesamowitych zdolności i cierpliwości.

Każde dzieło sztuki pochłania swój czas.

Malowanie i cała sesja trwała jakieś 4-5 godzin nie liczę czasu na obróbkę która w tym wypadku jest raczej tylko ostatnim pociągnięciem „pędzla”.

Życzę byście też się zainspirowali czy to obrazami czy też w inny sposób.  Karnawał już przed Nami więc to też może być jedna z inspiracji na wieczorny makijaż.

Po więcej  inspiracji zapraszam na Instagram Wspaniałych Pań które pomogły mi przy Tym dziele.

Fot. Marcin Bąkowicz Photographer

Mod: Samanta Paszkiewicz- make up, charakteryzacja, sztuka

Wiz: Ewelina Frącek

Add comment

Theme ProFoto Theme / Proudly powered by WordPress / Modified by digital-si.co.uk